نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رسالت زندگی من چیست؟

رسالت زندگی من چیست؟ 

روز شمار هفته سلامت امسال اولین روز آن را ارزش زندگی کردن به عنوان موهبتی الهی بر شمرده است به این دلیل مطلب زیر تحت عنوان رسالت زندگی من چیست؟ تقدیم می گردد

 

رسالت زندگی من چیست؟

 

به شما تبریک می گویم که تمایل دارید درباره یکی از مهمترین بخش زندگی خود مطالعه کنید. در این صورت هست که می توانید به بهترین خودتان تبدیل شوید. شاید کمتر کسی باشد که به دنبال این موضوع باشد اما شما خودتان را از بقیه جدا کرده اید و به سمت کشف رسالت زندگی گام برداشته اید. در واقع انسان ها در این دنیا دو کار اساسی دارند. یا باید در حال پیدا کردن رسالت فردی خود باشند و یا آن را پیدا کرده اند و با آن پیش می روند.

به اثر انگشت خود نگاه کنید: 

وقتی فردی از من درباره رسالت زندگی می پرسد، راحت ترین راه برای این که در یک جمله بتوانم حرفم را خلاصه کنم این هست که به او بگویم:

همان طور که شما در این دنیا دارای اثر انگشت منحصر به فرد هستید رسالت زندگی شما نیز می تواند منحصر به فرد باشد.

در واقع شما می توانید به بهترین نسخه ای که خداوند در وجود شما به امانت گذاشته تبدیل شوید. معمولا بعد از این صحبت با کمال ناباوری و شاید تعجب به من نگاه می کنند و می پرسند خب، حرف شما درست اما فکر نمی کنید که یک مقدار ایده آل و شعاری باشد. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده  لازم هست که ادامه متن را مطالعه کنید.

رسالت زندگی چیزی عجیب نیست؟

برای این که این موضوع را بتوانید بهتر درک کنید کافیست نگاهی به افراد شاخص داشته باشید. فکر می کنید چرا یک نفر در  دنیا تبدیل به استاد فرشچیان  می شود؟ چرا یک نفر اسطوره فوتبال می شود؟ چرا یک نفر تبدیل به استاد شهرام ناظری می شود؟ چرا یک نفر مثل پروفسور سمیعی وجود دارد؟ چرا … در واقع این افراد رسالت زندگی خودشان را پیدا کرده اند و در مسیر آن قدم برداشته اند و تبدیل به بهترین خود شده اند. پس این امکان وجود دارد که در درون شما هم نابغه ای نهفته باشد ولی شاید سالهاست که آن را کشف نکرده اید.

وقتی این صحبت ها با برخی از افراد انجام می دهم تقریبا این سوال می پرسند که مگر می شود که ما تبدیل به یک فرد در رده جهانی شویم؟ در این جا دو پاسخ وجود دارد: اول این که وقتی دیگران توانستند پس شما هم می توانید این کار را انجام دهید اما باید راه و روش آن را انجام دهید و هدف ما در این وب سایت این هست که کمک کنیم شما به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید. و اما پاسخ سوال دوم این هست که:

کشف رسالت زندگی به این معنا نیست که حتما انسان معروفی شوید

در واقع هر کس رسالت واقعی خود را پیدا کند ممکن است که در نظر دیگران بدرخشد و کم کم بر سر زبان ها بیافتد اما این به این معنا نیست که هر کس معروف شد پس رسالت واقعی خود را پیدا کرده است. بیایم با هم یک مثال بررسی کنیم. فرض علی یک فردی هست که پس از تحقیق  و خودشناسی و مطالعه به این نتیجه رسید که رسالت واقعی او آموزش دادن به دیگران است و بنابراین شغل معلمی را برمی گزیند. از طرفی از درون میل به خدمت به دیگران دارد و درواقع یکی از مهمترین ارزش های او خدمت کردن است.

او با شغل معلمی در یک روستای دور افتاده شروع به تدریس می کند و سالها در آن جا می ماند. درواقع او نه تنها از کار خود پشیمان نیست بلکه آرامش عمیقی در درون او شکل گرفته است. به نظر شما چند درصد افراد جامعه علی را می شناسند؟ تقریبا چند ده نفر از اطرافیان و شاگردانش، اما این پتانسیل وجود دارد که او به خاطر خدمات ارزشمندی که سالها انجام داده مورد تقدیر و معرفی به جامعه قرار گیرد هر چند که او نیازی به این کار ندارد.

دانلود رایگان کتابچه ثروت درون (راهنمای خودشناسی و کشف رسالت زندگی)

چرا پیدا کردن رسالت زندگی مهم است؟

شاید شما افراد زیادی را دیده باشید که همیشه شغل عوض می کنند و هر لحظه تصمیمات جدیدی می گیرند و گاها چندین ماه در یک تصمیم مردد می شوند.  در واقع سرگردانی، اتلاف وقت، از این شاخه به این شاخه پریدن از ویژگی های مهم این افراد هست. آنقدر در زندگی خود مانده اند که گاهی سردرد می گیرند و تقریبا همیشه از درون از خودشان ناراضی هستند. هنگامی که شما قطب نمای درونی خود یا همان رسالت زندگی خود را کشف می کنید نه تنها این مشکلات را ندارید بلکه یک حس عمیق و سرشار از آرامش را تجربه خواهید کرد.

چگونه می توان رسالت زندگی خودم را کشف کنم؟

راه های زیادی و نشانه های زیادی هست که باید عمیقا به آن توجه کنید. شاید نیاز باشد که ساعت ها و روزها به یک سوال ساده فکر کنید. برای اکثر افراد، فکر کردن سخت ترین کار هست و از آن فرار می کنند اما باید بدانیم وقتی این کار را انجام می دهیم، کم کم به گوهر درونی می رسیم و از آن لذت خواهیم برد.

 

برگرفته از سایت بهترین خود باش

https://behtarinekhod.com/