نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

درمان عجیب افسردگی در شرق آسیا + عکس

درمان عجیب افسردگی در شرق آسیا + عکس


عکاسی فرانسوی با حضور در یک مرکز درمان افسردگی در سئول کره جنوبی از مراسم عجیبی که به عنوان درمانی برای افسردگی،‌ استرس و افكار خودکشی برگزار می‌شود عکاسی کرده‌ است. در این دوره‌های درمانی بیماران در مراسم تدفین خود شرکت می‌کنند.

درمان عجیب افسردگی در شرق آسیا + عکس

قبر درمانی برای درمان افسردگی! 
(گورخوابي)


کـــره جنوبی 

به گزارش شهروند به نقل از  CNN افرادی که با افکار افسرده،‌ پراسترس و پرخطر دست و پنجه نرم می‌کنند در مرکز درمانی هیوون در سئول تحت درمانی عجیب قرار می‌گیرند و در مراسم تدفین خود شرکت می‌کنند. در این مراسم، هیچ درمان دیگری برای بیماران وجود ندارد اما بیماران پس از پایان مراسم به فرانسوا هوگویه عکاس فرانسوی اعلام کردند که احساس شادی بیشتری می‌کنند. 

کره جنوبی در میان 34 کشور سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی بالاترین آمار خودکشی را دارد. دلایل مختلفی از جمله فشار شدید برای گرفتن نمرات خوب در مدرسه یا دانشگاه و یافتن شغلی مناسب عامل خودکشی در جوانان کره‌ای اعلام شده‌ است. 
بیماران یا به توصیه روانپزشک یا خودخواسته به این مرکز می‌آیند تا با تجربه مرگ،‌ قدر زندگی را بهتر بدانند. پس از اینکه بیماران به این مرکز می‌رسند،‌ پرتره‌هایی مشابه عکس‌هایی که روی تابوت مردگان قرار می‌گیرد،‌ از آنها گرفته می‌شود، سخنرانی درباره خودکشی انجام شده و فیلمی احساسی برای آنها پخش می‌شود. 
پس از آن، داوطلبان لباس ویژه تدفین را به تن می‌کنند و نامه خداحافظی می‌نویسند و آن را برای دیگران می‌خوانند. پس از آن با کم‌شدن نور محیط، هرکس به درون تابوت خود رفته و در تابوت‌ها بسته می‌شود و افراد برای 10 دقیقه در سکوت کامل درون تابوت می‌مانند. 

پس از باز شدن در تابوت‌ها، می‌توان شاهد واکنش‌های متفاوتی بود. برخی از افراد از شدت ترس گریه می‌کنند،‌ برخی به خواب رفته‌اند و برخی دیگر شاد‌تر و شاداب‌تر دیده می‌شوند.


گروهی دیگر نیز از این موقعیت برای سلفی‌گرفتن استفاده می‌کنند. با بیرون‌آمدن افراد از درون تابوت‌ها مدیر مرکز به آنها می‌گوید حال می‌دانید مرگ چه طعمی دارد. شما اکنون زنده‌اید،‌ به خاطر کره مبارزه کنید. 

-


چیــن

« قبر درمانی » نوع جدیدی از روان درمانی یک روانشناس چینی است! روانشناس چینی، مراجعینی که به افسردگی مبتلا هستند را ساعتی در قبر می خواباند! 

روش عجیب زنان مطلقه برای به رهايي از افسردگي و رسيدن به آرامش ! 
در یک روش عجیب، زنان مطلقه چینی برای به آرامش رسیدن و تحمل درد جدایی و افسردگي، در قبر خوابیده تا آرامش یابند. 
گروهی از زنان چینی اخیرا پس از آنکه در حین خوابیدن داخل قبرهای کم عمق در حومه شهر چونگ کیونگ عکسشان گرفته شد، تبدیل به سوژه خبری شدند.
مشخص شد این کار بخشی از یک آداب و رسوم عجیب به نام "مدیتیشن قبرستان" است که برای کنار آمدن با طلاق صورت می گیرد. مدیتیشن قبرستان زایده فکر لیو تایجی 30 ساله و مطلقه است که به زنان دیگر کمک می کند تا بتوانند از با ناراحتی شکست در ازدواج شان کنار بیایند.

لیو که در سن 19 سالگی ازدواج کرد و در 21 سالگی فرزندش به دنیا آمد، در سال 2015، طلاق سختی را تجربه کرد و در عین حال نتوانست تجارت خودش را راه اندازی کند. دوران سختی برای او بود ولی توانست آن را پشت سر بگذارد و اکنون می خواهد به زنان دیگر کمک کند تا آنها نیز درک کنند زندگی همچنان جریان دارد و باید اتفاقات تلخ گذشته را رها کنند. 

 
خانم لیو می گوید: "من می دانم که یک زن وقتی احساس می کند ترک شده، چه احساسی دارد. وقتی طلاق گرفتم حتی می خواستم خودکشی کنم. کسی که افسرده است، تقریبا فکر می کند نزدیک به موت است. شاگردان من با دراز کشیدن در قبر، می توانند تا حدی مرگ را تجربه کنند. این موضوع به آنها یادآوری خواهد کرد که هنوز خیلی کارها هست که در زندگی انجام نداده و باید گذشته را فراموش کرده و زندگی جدیدی شروع کنند." 

در این عکس ها که در یکی از کلاس های اخیر مدیتیشن قبرستان خانم لیو تایجی گرفته شده ، زنانی را نشان می دهد که در سوراخ های کم عمقی در زمین دراز کشیده و یک فویل پلاستیکی نیز روی آنها را پوشانده است. چشمان آنها بسته است و دست هایشان را به حالت دعا و یا روی سینه قرار داده اند. مشخص نیست که آنها تا چه زمانی باید به همین حال باقی بمانند ولی عقیده پشت این آداب، شبیه سازی مرگ است تا آنها از مشکل خودشان دست کشیده و زندگی جدیدی شروع کنند. خانم لیو می گوید برای خودش یک سال طول کشید تا از ناراحتی طلاق بهبود پیدا کند و برای آنکه بتواند به دیگر زنان مطلقه کمک کند تا سریع تر این دوران را طی کنند، او هر چند ماه یک بار کلاس مدیتیشن قبرستان را به صورت رایگان برگزار می کند. 

تمام کاری که این زنان در این آداب و رسوم جدید باید انجام دهند این است که شماره او را بگیرند تا بتوانند به کلاس های وی دسترسی پیدا کنند .