نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حال معلم خوب نباشد، حال جامعه خوب نخواهد بود

حال معلم خوب نباشد، حال جامعه خوب نخواهد بود


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: جامعه ما باید قدردان مقام معلمی باشد معلمانی که با وجود همه سختی ها و ناملایمات چراغ تعلیم و تربیت را پرفروغ نگه داشتند و با طی مسیرهای سخت دل در گروی پیشرفت فرهنگ و تمدن جامعه دارند....

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر حال معلم خوب نباشد حال جامعه خوب نخواهد بود گفت: اگر می‌خواهیم جامعه مسیر تعالی را طی کند باید به معلم، مدرسه و نظام تعلیم و تربیت توجه کنیم.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در آیین سپاس معلم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 40 هزار معلم و دانش آموز شهید، نکاتی درباره استادشهید مطهری بیان کرد و گفت: اگز روز شهادت استاد مطهری را روز معلم نامیدند به این علت است که او الگوی کامل و جامع همه صفات معلمی بود و تمام طول عمرش را مشغول تعلیم و تعلم بود و در این راه به شهادت رسید.

وی افزود: شهید مطهری، اندیشمند اندیشه آموز و آزاد اندیشی که برای ارتقای جامعه از هیچ تلاشی دریغ کرد و یک معلم جامعه گرا بود. وقتی القائات و شبهات جامعه را دید کتاب «جهان بینی» را نوشت و وقتی انحرافات فکری و بسط تفکری مادی گرایی را دید کتاب «ماتریالیسم» را نوشت و به همین ترتیب او یک فقیه، فیلسوف، عارف و در عین حال یک سیاستمدار غیرتمند و عزتمند بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: جامعه ما باید قدردان مقام معلمی باشد معلمانی که با وجود همه سختی ها و ناملایمات چراغ تعلیم و تربیت را پرفروغ نگه داشتند و با طی مسیرهای سخت دل در گروی پیشرفت فرهنگ و تمدن جامعه دارند.

کاظمی با اشاره به اینکه همه زیربار منت معلمانیم و باید فرهنگ تکریم از معلمان در جامعه همگانی شود، گفت: مقام معلم هر چه بالا برود مقام تعلیم و تربیت ارتقا می یابد.

وی تاکید کرد که اگر حال معلم خوب نباشد حال جامعه خوب نخواهد بود. اگر قلب این جامعه خوب کار نکند فردا دچار مشکلات متعددی خواهیم شد. اگر می‌خواهیم جامعه مسیر تعالی را طی کند باید به معلم، مدرسه و نظام تعلیم و تربیت توجه کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه روز معلم روزی است که باید همه نگاههای جامعه را معطوف به این شأن کنیم عنوان کرد: معلم به جامعه و نسل جوان و نوجوان امید و انگیزه می دهد، او عشق ایجاد و مهارت های لازم را برای زندگی سعادتمند می آموزد. امروز معلم بزرگترین خدمت را به جامعه می‌کند و مولد نیروی انسانی یعنی بالاترین سرمایه هر جامعه است.

کاظمی ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که امروز در جامعه وجود دارد گسست و شکاف بین عمل و نظر است و امیدواریم روزی برسد که این شکاف از بین برود و معلمین شأن واقعی خود را بیابند و آموزش و پرورش اولویت دار ترین دغدغه مردم و دستگاه‌های اجرایی باشد؛ آن روز، روزی است که مسیر ترقی و پیشرفت را با سرعت طی خواهیم کرد.