نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

5 راهکار موثر براي کساني که در محل کار خسته مي شوند.

5 راهکار موثر براي کساني که در محل کار خسته مي شوند.براي همه ي ما پيش آمده که در محل کارمان دچار خستگي و يا روزمرگي مي شويم و به همين خاطر بازده کارمان به شدت پايين مي آيد.

براي همه ي ما پيش آمده که در محل کارمان دچار خستگي و يا روزمرگي مي شويم و به همين خاطر بازده کارمان به شدت پايين مي آيد. در اين مطلب  5 راهکار موثر براي جلوگيري از خستگي و افزايش بازده کاري ارائه شده است.
 
يک تکه کوچک شکلات بخوريد.
شکلات نه تنها باعث تقويت حس و حال ما مي شود بلکه تحقيقات نشان داده است که خوردن آن کمک مي کند بدن اندورفين توليد کند که انرژي را بالا مي برد. وقتي کم مانده پشت ميز کار خوابتان ببرد، يک تکه کوچک شکلات تيره بيندازيد دهانتان و تغيير را احساس کنيد.
 
دو ليوان آب خنک بنوشيد.
منظورمان از آن ليوان هاي خيلي بزرگ نيست - دو فنجان آب هم کافي است. يکي از دلايل اصلي خستگي کم آب شدن بدن است (خيلي وقت ها متوجه نمي شويد که بدنتان کم آب شده، فقط احساس خستگي مي کنيد). 
 
نقاشي بکشيد
اگر مدام خميازه مي کشيد و نمي توانيد روي کنفرانسي که در آن شرکت کرده ايد تمرکز کنيد، يک تکه کاغذ و خودکار از کيفتان بيرون بکشيد و روي آن شروع به نقاشي کردن کنيد: قلب، تک شاخ، رنگين کمان و ...هرچيز مسخره اي که به ذهنتان مي رسد.  اينکار کمک مي کند مغز بتواند بهتر تمرکز کند. و وقتي روي کاري  تمرکز کنيد، کمتر خميازه خواهيد کشيد و فکر چرت زدن ديگر به سرتان نمي زند.
 
چيزي حاوي ويتامين C بخوريد.
يک پرتقال را از وسط نصف کنيد يا در کافه شرکت يک ليموناد سفارش دهيد. مهم اين است که کمي ويتامين C به بدتان برسانيد. تحقيقات نشان مي دهد که ويتامين C موجب سرزندگي مي شود و علائم سندرم خستگي را کاهش مي دهد.
 
خودتان را بِکِشيد.
طبق علم پزشکي چيني، کمي خم شدن و کشيدن خودتان به سمت جلو ذخيره باقيمانده انرژي که بين کليه هايتان مانده را فعال مي کند.
 
 
***